Pohjois-Karjalan Yrittäjät | Paikallisyhdistykset | Suomen Yrittäjät
Edunvalvojat

Edunvalvojat

Yrittäjät ovat monessa mukana!

Pohjois-Karjalan Yrittäjät ry:n virallisina edustajina seuraavissa tahoissa toimivat henkilöt löydät oheisesta luettelosta.

Ole yhteydessä heihin joko suoraan tai toimistomme kautta.

Ammattiopisto Luovi

UraKompassi - Erityistä tukea tarvitsevien opiskelijoiden uraohjauksen kehittäminen, ohjausryhmän jäsen Ossi Tolonen, ossi.tolonen(at)varamiespalvelu.fi


Itä-Suomen yliopisto

Palveluliiketoiminnan kehittäminen – hankkeen ohjausryhmän jäsen Hillevi Turunen, hilu(at)hilunpaikka.fi

SciFest-tapahtuman ohjausryhmä: Merja Blomberg, merja.blomberg(at)yrittajat.fi

 

Joensuun kaupunki

Joensuun ja Outokummun kaupunkien työllisyyden kuntakokeilu ohjaus- ja seurantaryhmä, jäsenet Matti Vuojärvi; matti.vuojarvi(at)yrittajat.fi ja Janne Mustonen; janne.mustonen(at)bittiguru.fi

Tilaus tulevaisuuteen ryhmä, Matti Vuojärvi

 

JOSEK Oy

Hallitus Kai Iiskola, kai.iiskola(at)coctio.com ja varajäsenenä Jonna Moilanen.

Joensuun kaupunkiseudun elinkeino-ohjelman 2014-2017 laadinnan ohjausryhmän jäsen Matti Vuojärvi, matti.vuojarvi(at)yrittajat.fi


Joensuun Tiedepuisto Oy

Osaamiskeskusohjelman Pohjois-Karjalan neuvottelukunta: Tuomo Turunen, tuomo.turunen(at)metsapalveluturunen.fi, varalla Pirkko Karvonen, pirkko.karvonen(at)saunalahti.fi

Osaamisohjelman ohjausryhmä: Tuomo Turunen, varsinainen jäsen. Varalla Pirkko Karvonen.

Yrityshautomo Idekan ohjausryhmä: Matti Vuojärvi, matti.vuojarvi(at)yrittajat.fi

Sähköisen liiketoiminnan hanke: ohjausryhmän puheenjohtaja Merja Blomberg, merja.blomberg(at)yrittajat.fi

 

KETI Oy

Akselihankkeen ohjausryhmä Maija Timonen, maija.timonen(at)kolumbus.fi

Hallitus Esa Halttunen, esa.halttunen(at)veekmas.fi

Masvahankkeen ohjausryhmä Maija Timonen

Puhoshankkeen ohjausryhmä Maija Timonen


Maakunnan yhteistyöryhmä (MYR)

Kai Iiskola varsinainen jäsen, kai.iiskola(at)coctio.com, varalla Jouni Porokka, jouni.porokka(at)porokka.fi


Pohjois-Karjalan aikuisopisto

Johtokunta: Matti Vuojärvi, varsinainen jäsen matti.vuojarvi(at)yrittajat.fi. Varalla Kyösti Kakkonen, kyosti.kakkonen(at)tokmanni.fi

Tyke-hanke ohjausryhmä Matti Vuojärvi


Pohjois-Karjalan Ely-keskus

Neuvottelukunta Matti Vuojärvi

Nuorten yhteistakuu todeksi –hanke ohjausryhmän jäsen Erkki Nylund, erkki.nylund(at)viherkaste.fi, varalla Pekka Ahlholm, pekka.ahlholm(at)trukki-ukko.fi

Pk-yritysten kehittämisohjelmat ja –palvelut –hankkeen ohjausryhmän jäsen Matti Vuojärvi.

Pohjois-Karjalan alueellinen maahanmuuttoasiain toimikunta edustaja Ali Giray, ali.giray(at)joensuuntulkkikeskus.fi

Pohjois-Karjalan työvoima- ja yrityspalveluneuvottelukunnan ohjausryhmän jäsen Jouni Porokka, jouni.porokka(at)porokka.fi ja varajäsen Päivi Könönen, paivi.kononen(at)hr-consulting.fi 

Talouskatsaus-raportin ohjausryhmä Matti Vuojärvi


Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä

Yrittäjyys ammatillisessa koulutuksessa –hanke, jäsen Miika Sunikka, miika.sunikka(at)timanttimiehet.fi varajäsen Pekka Ahlholm,
pekka.ahlholm(at)trukki-ukko.fi


Pohjois-Karjalan maakuntaliitto

Pohjois-Karjalan ja Joensuun seudun vetovoimahanke ohjausryhmän jäsen Matti Vuojärvi

Pohjois-Karjalan maakuntakaavan 4. vaiheen ohjausryhmän jäsen Matti Vuojärvi

 

Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys

Polkuja Yrityksiin hankkeen ohjausryhmä: Merja Blomberg, varsinainen jäsen, merja.blomberg(at)yrittajat.fi

 

Pohjois-Karjalan Uusyrityskeskus

Hallitus Matti Vuojärvi

VoimaNainen 2020 –hanke ohjausryhmän jäsen Merja Blomberg, varalla Maija Timonen.

 

Suomen Yrittäjät ry

Alueellisen ja paikallisen elinkeinopolitiikan valiokunnan jäsen Jaakko Hirvonen.

jaakko.hirvonen(at)torikabinetti.fi

Hallitus Kai Iiskola varsinainen jäsen, varalla Kyösti Kakkonen

Kasvuyrittäjyyden ja kansainvälistymisen valiokunnan jäsen Kyösti Kakkonen.

 

Tyhy-verkosto

Pohjois-Karjalan työpaikkojen hyvinvointiverkosto, Matti Vuojärvi

 

Yritys Suomi

Seudullisten Yrityspalveluiden alueellisen ohjausryhmän puheenjohtaja Kai Iiskola

 

Lisäksi yksittäisiä jäsenyrittäjiämme on toiminut lukuisissa muissa toimielimissä, hankkeissa sekä poliittisissa tai ammatillisissa yhteisöissä.

 

 

Edunvalvojat

Ota yhteyttä

Pohjois-Karjalan Yrittäjät ry

Joensuun Tiedepuisto, rakennus 4B (2.kerros)
Linnunlahdentie 2
80110 Joensuu

Katso kartta

Henkilöstön yhteystiedot 

Tulevia tapahtumia

Dec
19
Mantelin etsintää joulupuurosta. Kuka sen löytää? Luvassa palkinto! Mantelin etsintää joulupuurosta. Kuka sen löytää? Luvassa palkinto! Joululauluja yhdessä ja erikseen. Tiernapojat esiintyy. Lisäksi julkaistaan Vuoden Tonttu.

Feb
01
Pohjois-Karjalan Yrittäjät järjestää myyntiin ja kannattavuuteen liittyvää koulutusta 1-2 helmikuuta ja 5-6 huhtikuuta. Osallistuja voi valita torstain tai perjantain 4 tunnin osion ja edelleen valitsemansa päivän sisältä aamupäivän tai illan.